Zapowiedzi Mucha Comics i Non Stop Comics na pierwszą połowę 2019 roku

2019-01-13 17:24:02 - Rodzyn - źródło: Mucha Comics FB, Booklips.pl

Mucha Comics z początkiem roku ujawniło swoje plany na pierwsze sześć miesięcy roku. Nie zabrakło tam miejsca dla paru tytułów oryginalnie opublikowanych przez Marvel Comics. Jednak nie tylko one są warte polecenia.


Między styczniem a czerwcem spodziewać się możemy premiery Astonishing X-Men tom 2 (druga część wydania deluxe zbierającego tomy 3 i 4), Nieśmiertelny Iron Fist tom 4 (ostatni, zbierający cały run Duane'a Swierczynskiego, oryginalnie zawarty w tomach 4 i 5), drugi tom Jessiki Jones i Uncanny X-Force tom 4 (ostatni). Kończące się serie mogą sugerować nam, że w połowie roku (może na Komiksowej Warszawie?) możemy spodziewać się zapowiedzi innych serii Marvela. 

Nie mniej ciekawie wygląda reszta oferty Muchy. Start Criminal, klasycznej serii duetu Brubaker/Philips, Gideon Falls, ubiegłoroczna nowość od Jeffa Lemire i Andrea Sorrentino (duet odpowiedzialny za Green Arrow z new52) i Black Magick od Grega Rucki i Nocoli Scott (Wonder Woman z Odrodzenia). Kontynuacje The Wicked + The Divine (tom 3), Chew (tomy 10 i 11), Descendera (tom 3), Harrow County (tom 5), Sagi (tom 9), Outcast (tom 5) oraz pojedyncze Reborn Millara i My Heroes Have Always Been Junkies duetu Brubaker/Phillips 
Równie interesująco szykują się plany Non Stop Comics. Choć brak w nich Marvela, można spodziewać się kontynuacji kilku serii, które w recenzowaliśmy dla Was w ramach AvalonPlus. 

W styczniu pojawi się drugi tom Nienawidzę Baśniowa i czwarty tom Odrodzenia (którego wydawanie ma przyspieszyć i ostatecznie zamknąć się z początkiem 2020 roku. W lutym rozpoczną wydawanie Deadly Class, pojawi się także szósty tom Giant Days. W marcu Bodycount, czyli Żółwie Ninja od Simona Bisleya, oraz Lastman, francuska seria, której twórcy mocno inspirują się zarówno mangą jak i amerykańskim superhero. Z początkiem wiosny czeka nas także jednotomowy Infidel, miejski horror, w którym młoda muzułmanka wprowadza się do domu nawiedzanego przez ksenofobiczne istoty. 

W kolejnych miesiącach pora na Fear Agent i Death of Glory, dwie kolejne propozycje z repertuaru Ricka Remendera, jedna starsza i jedna najnowsza. 2019 rok to także więcej europejskich tytułów: czarny kryminał Jazz Maynard, La Reste du Monde Chauzy i włoski Nomen Omen, który spodobać powinien się fanom Wbrew Naturze. Oczywiście, spodziewać się można również kolejnych tomów Royal City, Rat Queens, Paper Girls, Głębi, Head Loppera, Grass Kings oraz The Goon.


  • Dodaj do:
  • wykop.pl